Zbuntowany doradca Czarnka ostro o ministrze: Maszyna losująca, radzieckie metody

W piątek minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek spotkał się z krytykującym go przewodniczącym Rady Dzieci i Młodzieży przy MEiN Jakubie Lewandowskim. Młody aktywista nie szczędził ostrych słów ministrowi. – Co we mnie pękło? Na pewno to, że maszyna losująca, czyli pan minister Czarnek codziennie znajdował inną grupę społeczną, którą obrażał – wyjaśnił powód swojej krytyki Lewandowski.

Awantura wybuchła w środę. Wtedy to Jakub Lewandowski, który jest przewodniczącym młodzieżowej rady przy ministrze edukacji Przemysławie Czarnku, ostro skrytykował działania szefa resortu.

“Nie ma zgody młodego pokolenia na szczucie na mniejszości, na chamstwo i brak szacunku do kobiet, czy wreszcie radykalne zmiany w programie nauczania, które mają służyć tylko tępej propagandzie rodem z TVP Info” – napisał Lewandowski na Twitterze.

“Radzieckie metody Czarnka”

W piątek Czarnek spotkał się z przewodniczącym rady.

– Minister Czarnek zastosował odpowiednie dla niego, radzieckie metody spotkania – spóźnił się 20 minut i wywołał u mnie duży stres, bo weszło ze mną kilkunastu urzędników, którzy później opuścili pomieszczenie – tak opisał spotkanie Jakub Lewandowski w programie “Tak jest” TVN24.

– To był raczej wykład pana ministra niż jakakolwiek rozmowa. Pan minister analizował artykuł jednego z portali i żądał wyjaśnień na ten temat, nic więcej. Nie chciał słuchać tego, co chciałem mu przekazać – dodał przedstawiciel młodzieżowej rady. Podkreślił, że nie został jeszcze odwołany przez Czarnka z funkcji przewodniczącego, ale może to nastąpić w każdej chwili.

Na pytanie dziennikarza, co powiedziałby ministrowi, gdyby ten zechciał go wysłuchać, odpowiedział: – Pokazałbym przykłady, które miałem przygotowane, np. chłopiec w warszawskiej szkole został nazwany “chińską podróbką”, jak wygląda sytuacja mniejszości w szkołach i tego, dlaczego pan minister nie szanuje kobiet – powiedział Lewandowski.

“Minister jak maszyna losująca codziennie kogoś innego obrażał”

Aktywista zdradził, że przez 10 miesięcy działania minister Czarnek nie spotkał się z Radą Dzieci i Młodzieży RP. – Co we mnie pękło? Na pewno to, że maszyna losująca, czyli pan minister, codziennie znajdował inną grupę społeczną, którą obrażał – stwierdził Jakub Lewandowski.

© Twitter Jakub Lewandowski nie ukrywa, że związany jest z Porozumieniem Jarosława Gowina.

Minister również skomentował spotkanie z młodym doradcą. – Podczas rozmowy przewodniczący nie przedstawił żadnych merytorycznych racji uzasadniających swoje radykalne, zaangażowane politycznie wypowiedzi z ostatnich dni – stwierdził.

Odwołania Jakuba Lewandowskiego chce także część członków młodzieżowej rady. Zarzucają mu „sabotowanie prac rady” i brak umiejętności zarządzania jej pracami. Wnioskodawcy uważają też, że to właśnie przewodniczący Lewandowski miał utrudniać kontakt z ministrem edukacji. Pod wnioskiem o odwołanie podpisało się 16 osób. Kadencja rady kończy się 30 września 2021 roku.

Źródło: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zbuntowany-doradca-czarnka-ostro-o-ministrze-maszyna-losuj%c4%85ca-radzieckie-metody/ar-AAO4BQI?li=BBr5MK7

Przewiń do góry