“Wszyscy chorzy na Covid-19 to osoby niezaszczepione”. Dominuje wariant Delta

W Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku wszyscy chorzy na Covid-19, to osoby niezaszczepione – dowiaduje się reporter Radia ZET Maciej Bąk.

Pomorskie Centrum to obecnie główny szpital na Pomorzu zajmujący się walką z tą chorobą. Codziennie trafia tu 2-3 nowych pacjentów, w szczycie wakacyjnym tyle samo trafiało w tydzień.

– W tej chwili mamy dwudziestu chorych – leżących, wymagających tlenoterapii, również tych w ciężkim stanie. W zasadzie wszyscy pacjenci obecnie przebywający na oddziałach są niezaszczepieni – mówi reporterowi Radia ZET Hanna Goworowska, lekarz kierująca oddziałem zakaźnym w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy w Gdańsku.

Radio ZET: wszyscy pacjenci z Covid-19 w Pomorskim Centrum Chorób Zakaźnych i Gruźlicy to osoby niezaszczepione

Jak dodaje lekarka, są wśród nich przeciwnicy szczepień, ale też osoby, które były przekonane, że mają naturalną odporność na wirusa SARS-CoV-2. Są także pacjenci, którzy zwlekali ze szczepieniem do jesieni.

Hanna Goworowska dodaje w rozmowie z Maciejem Bąkiem, że wśród chorych dominuje już wariant Delta, a to oznacza, że choroba ma bardziej burzliwy przebieg.

– Obserwujemy, że przebieg jest trudniejszy i choroba postępuje szybciej. Pacjenci potrzebują większej podaży tlenu, aby utrzymać odpowiednią saturację – wyjaśnia dr Goworowska. Lekarka dodaje, że najwięcej pacjentów ma w tej chwili w przedziale wiekowym 40-60 lat.

Źródło: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/wszyscy-chorzy-na-covid-19-to-osoby-niezaszczepione-dominuje-wariant-delta/ar-AANKXuN?li=BBr5MK7

Przewiń do góry