Wielkopolska. Zakażenia koronawirusem już w 10 szkołach regionu

W 10 szkołach w Wielkopolsce z powodu zakażeń koronawirusem wprowadzono tzw. zajęcia hybrydowe. Informację przekazała PAP we wtorek 21 września Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu.


Magdalena Miczek z Kuratorium Oświaty w Poznaniu poinformowała, że przypadki zakażeń SARS-CoV-2 potwierdzono łącznie w 10 szkołach w Wielkopolsce, w tym w pięciu szkołach w Poznaniu. Pojawiły się w poznańskim liceum nr XXXVIII i w szkołach podstawowych nr 61 i 46, a także w salezjańskiej szkole podstawowej i w szkole podstawowej sióstr urszulanek.

– Przypadki zakażeń zanotowano także w szkołach w powiatach wrzesińskim, grodziskim, wolsztyńskim i w dwóch szkołach w powiecie poznańskim – powiedziała.

Miczek wskazała, że w klasach, w których pojawiały się przypadki zakażeń zdecydowano o wprowadzaniu nauki zdalnej. W Wielkopolsce działa 1,3 tys. szkół podstawowych, ponad 500 placówek ponadpodstawowych i ponad 1,3 tys. przedszkoli.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek, że minionej doby w Wielkopolsce wykryto 28 nowych przypadków zakażeń SARS-CoV-2.

Źródło: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/wielkopolska-zaka%c5%bcenia-koronawirusem-ju%c5%bc-w-10-szko%c5%82ach-regionu/ar-AAOFBn4?li=BBr5MK7

Przewiń do góry