Virgil Abloh nie żyje. Projektant Louis Vuitton miał 41 lat. “Jesteśmy zdruzgotani”

Virgil Abloh, projektant związany z marką Off-White oraz linią męską Louis Vuitton, nie żyje. Mężczyzna od dłuższego czasu chorował na nowotwór.

Media obiegła smutna wiadomość o śmierci 41-letniego Virgila Abloha. Mężczyzna od 2019 roku zmagał się rzadką odmianą nowotworu, naczyniakomięsakiem serca. Informację o jego śmierci podał w niedzielę na Instagramie koncern LVMH. Na jego profilu na Instagramie również znalazł się wpis.

Virgil Abloh nie żyje. Projektant miał 41 lat

Projektant Virgil Abloh od 2018 roku był dyrektorem artystycznym męskiej linii Louis Vuitton i założycielem streetwearowej marki Off-White. Miał okazję współpracować z największymi nazwiskami ze świata mody show-biznesu, czy sportu np. Sereną Williams, dla której zaprojektował strój na US Open 2018, we współpracy z Nike, a także z Hailey Bieber, dla której stworzył suknię ślubną. W oświadczeniu koncernu LVMH można przeczytać, że był jednym z bardziej wpływowych projektantów.

Jeden z najbardziej wpływowych projektantów swojego pokolenia, Abloh prywatnie walczył z chorobą od kilku lat – poinformował koncern LVMH w oświadczeniu w niedzielę.

Wszyscy jesteśmy zszokowani tą okropną wiadomością. Virgil był nie tylko genialnym projektantem, wizjonerem, ale także człowiekiem o pięknej duszy i wielkiej mądrości – powiedział w oświadczeniu Bernard Arnault, prezes i dyrektor generalny LVMH.

Smutna informacja o śmierci projektanta pojawiła się także na jego Instagramie. Mężczyzna zostawił żonę Shannon, dzieci Lowe i Graya, a także siostrę, rodziców i przyjaciół. Z treści można dowiedzieć się, że od ponad dwóch lat chorował, jednak zachował to dla siebie i bliskich, nie informował o tym publicznie.

Przez ponad dwa lata Virgil dzielnie walczył z rzadką, agresywną postacią raka. Od czasu swojej diagnozy w 2019 roku zdecydował się znosić walkę prywatnie. Przechodził wiele wyczerpujących terapii, jednocześnie kierując kilkoma znaczącymi instytucjami z zakresu mody, sztuki i kultury – czytamy.

Virgil Abloh angażował się również w projekty muzyczne. W 2011 roku był m.in. dyrektorem artystycznym albumu “Watch the Throne” Jaya-Z i Kanye Westa, a za swój wkład był nominowany do nagrody Grammy.

Źródło:https://www.msn.com/pl-pl/rozrywka/gwiazdy/virgil-abloh-nie-%c5%bcyje-projektant-louis-vuitton-mia%c5%82-41-lat-jeste%c5%9bmy-zdruzgotani/ar-AAReqn4?li=BBr5HD1

Przewiń do góry