Okrutny wpis Krystyny Pawłowicz i ostra reakcji posłanki

Sędzia Trybunału Konstytucyjnego znana jest ze swoich kontrowersyjnych wpisów. Tym razem w specyficzny sposób wyraziła troskę o kota, którego mieli ze sobą migranci koczujący na granicy z Białorusią. Zapytała na Twitterze, czy migranci go… zjedli. Wpis wywołał burzę w mediach społecznościowych. – Nie poproszę cię, żebyś zamieniła się z moim koniem na rozumy, skrzywdziłabym konia – skomentowała jej wypowiedź Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka Koalicji Obywatelskiej.

“Gdzie jest kot z Afganistanu ? Odegrał rolę i go zjedli czy wycofali na inną graniczną placówkę?” – zapytała sędzia Krystyna Pawłowicz na Twitterze. Chodzi o kota rasy brytyjskiej, który był na koczowisku migrantów w okolic Usnarza Górnego. Opiekowała się z nim młoda dziewczyna, prawdopodobnie Afganka.

Do wpisu sędzi Pawłowicz odniosła się Joanna Kluzik-Rostkowska, posłanka Koalicji Obywatelskiej. “Skąd ta pogarda? Uczestniczyłam w ewakuacji z Afganistanu, stając się świadkiem ich wielodniowej gehenny przed lotniskiem w Kabulu! Tratowanych, zagubionych dzieci, rodzących kobiet. Ratowali ŻYCIE! Nie poproszę Cię, żebyś zamieniła się z moim koniem na rozumy, skrzywdziłabym konia” – napisała posłanka na Twitterze.

Jeden z internautów zaapelował do prezydenta Andrzeja Dudy, żeby skomentował wpisy sędzi, którą powołał do Trybunału Konstytucyjnego. “Czy prezydent Andrzej Duda odniesie się jakoś do tego, co w internatach wyczynia powołana przez niego sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz? Przecież to co, ona tu wypisuje, nie jest normalne, ani poważne” – napisał Łukasz.

Niektórzy internauci bronią Krystyny Pawłowicz, przekonując, że jej wpis nie był pogardliwy, lecz ironiczny. “Nie pogarda, ale ironia. Z kilku powodów. Kot byl tak samo z Afganistanu, jak i ci, którzy twierdzili, że są Afgańczykami, bez dokumentów. Okazało się, że byli tam ze wszystkich krajów, tylko nie z Afganistanu” – napisał jeden z twitterowiczów.

Źródło: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/okrutny-wpis-krystyny-paw%c5%82owicz-i-ostra-reakcji-pos%c5%82anki/ar-AAO7mdq?li=BBr5CAq

Przewiń do góry