fot. OLIVIER HOSLET/AFP/East News Więcej: https://biznes.radiozet.pl/News/Majatek-Mateusza-Morawieckiego.-Co-posiada-premier-i-jego-zona

Morawiecki nie wyklucza przedłużenia stanu wyjątkowego

Tuż przy naszej granicy kilkanaście tysięcy żołnierzy będzie wykonywało przez dłuższy czas ćwiczenia. Mamy informacje, że sytuacja jest bardzo napięta — mówił w RMF FM premier Mateusz Morawiecki.

Morawiecki poinformował, że nie wyklucza przedłużenia stanu wyjątkowego w gminach przy granicy polsko-białoruskiej. 

– Nie zakładam tego dzisiaj, ale nie wykluczam takiej ewentualności — to jest moje zobowiązanie wobec obywateli — stwierdził. – Granica musi być chroniona. Nie może być tak, że swobodnie przekraczają ją nielegalni imigranci.

Premier wyjaśnił, że decyzja o wprowadzeniu stanu wyjątkowego została podjęta na zasadzie “lepiej zapobiegać niż leczyć”, zwłaszcza w sytuacji “festynu, kiedy ludzie biegali wzdłuż granicy” i mogło to doprowadzić do niebezpiecznej sytuacji.

Sytuację zaostrzają także rosyjsko-białoruskie wspólne ćwiczenia Zapad-2021, zaplanowane na 10-16 września, w których weźmie udział ok. 200 tys. żołnierzy.

Zdaniem Mateusza Morawieckiego większość mieszkańców terenów przygranicznych, na których wprowadzono stan wyjątkowy, jest z tego zadowolona.

Morawiecki zapewnił, że rząd “nie będzie żałował sił i środków”, by zrekompensować straty ewentualnych poszkodowanych wprowadzeniem stanu wyjątkowego.

Źródło: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/morawiecki-nie-wyklucza-przed%c5%82u%c5%bcenia-stanu-wyj%c4%85tkowego/ar-AAO5Bjf?li=BBr5MK7

Przewiń do góry