Fot. Marcin Stępień / Agencja Gazeta

Lider AgroUnii: Beze mnie następnego rządu nie będzie

Zamknięte i odgrodzone od społeczeństwa elity nie chcą wpuszczać do swojego hermetycznego świata kogoś z zewnątrz – mówi prezes AgroUnii Michał Kołodziejczak.

AgroUnia Michała Kołodziejczaka od kilku dni protestuje przeciwko brakowi rządowej pomocy dla rolników, szczególnie hodowców trzody chlewnej. Zapowiada kolejne protesty i blokady w całym kraju.

W rozmowie z Wirtualną Polską Kołodziejczak zapowiada wejście do polityki. Wniosek o zarejestrowanie partii jest już złożony, AgroUnia czeka na rejestrację.

Zapowiada też “brak taryfy ulgowej”, niepoddawanie się cenzurze i walkę z ograniczeniami. Kołodziejczak uważa, że jest obecnie “najlepiej poinformowaną osobą w kraju, jeśli chodzi o nastroje ludzi”.

– A takich nastrojów w Polsce nie było, odkąd działam społecznie i politycznie – mówi. – Ludzie są wkurzeni, cierpliwość się skończyła.

Lider AgroUnii chce  odbudować w Polsce związki zawodowe, bo jest przekonany, że “za każdą poważną partią polityczną powinny stać związki zawodowe”.  – Bez ich poparcia, bez poparcia ruchów społecznych i stowarzyszeń, partie są oderwane od elektoratu – uważa Kołodziejczak. –  Zamknięte i odgrodzone od społeczeństwa elity nie chcą wpuszczać do swojego hermetycznego świata kogoś z zewnątrz.

AgroUnia wystartuje w najbliższych wyborach parlamentarnych. Chce reprezentować nie obecną już na scenie politycznej lewicę laicką, ale “lewicę społeczną- broniącą słabszych, niereprezentowanych dziś przez nikogo” – zapowiada Kołodziejczak.

– Zrobimy wszystko, żeby odegrać w wyborach parlamentarnych znaczącą rolę. Powiem więcej: nie wierzę w to, że kolejny rząd będzie skonstruowany beze mnie – mówi prezes AgroUnii.

Źródło: https://www.rp.pl/Polityka/210809701-Lider-AgroUnii-Beze-mnie-nastepnego-rzadu-nie-bedzie.html

Przewiń do góry