Fot: Jacek Domiński

Jarosław Gowin: Widzę, co politycy PiS robią w Karpaczu. Trwa headhunterstwo

Były wicepremier i minister rozwoju Jarosław Gowin gorzko podsumował działania polityków PiS podczas trwającego w Karpaczu Forum Ekonomicznego. – Polityczne headhunterstwo trwa – powiedział w rozmowie z money.pl.

Przypomnijmy, że w Karpaczu odbywa się XXX Forum Ekonomiczne. Jest to organizowane każdego roku wydarzenie, na które zjeżdżają się politycy, ludzie biznesu i dziennikarze. Jak sama nazwa wskazuje, forum poświęcone jest panelom dyskusyjnym na temat gospodarki i inwestycji.

Jak jednak twierdzi Jarosław Gowin, dla polityków PiS jest to okazja do pozyskiwania nowych szabel. – Nawet na Forum w Karpaczu widzę, jak intensywne są zabiegi polityków PiS, by przeciągać kolejnych posłów na stronę rządową. Polityczne headhunterstwo trwa – powiedział w rozmowie z serwisem money.pl. – Są oferowane stanowiska różnym politykom opozycji. Mam nadzieję, że nikt z nich na ten rodzaj korupcji politycznej się nie zdecyduje – dodał.

Jarosław Gowin o rekonstrukcji rządu

Słowa Gowina odnoszą się do sytuacji, w której obecnie postawione zostało PiS. Po odejściu Porozumienia Jarosława Gowina ze Zjednoczonej Prawicy, Prawo i Sprawiedliwość straciło stabilną większość w Sejmie. Teraz partia Kaczyńskiego musi „kleić” większość z mniejszych ugrupowań lub pojedynczych posłów, by ostatecznie zwyciężać w głosowaniach. W rozmowie z serwisem, Gowin odniósł się także do spekulacji na temat planowanej przez rząd rekonstrukcji.

– Według mojej wiedzy rekonstrukcji nie będzie, zostanie tylko uzupełniony skład Rady Ministrów. Zostanie powołana osoba na moje miejsce. Będą też zmiany na poziomie wiceministrów, zdaje się, że zapadła w PiS decyzja, by odłożyć głębszą rekonstrukcję – powiedział.

Źródło: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/jaros%c5%82aw-gowin-widz%c4%99-co-politycy-pis-robi%c4%85-w-karpaczu-trwa-headhunterstwo/ar-AAOdAFj?li=BBr5CAq

Przewiń do góry