Fot. Grzegorz Bukała / Agencja Gazeta

Grupa polityków Nowej Lewicy: dążymy do kompromisu, oczekuje uchylenia decyzji o zawieszeniu

Oczekujemy od przewodniczącego Nowej Lewicy Włodzimierza Czarzastego uchylenia wszystkich decyzji zawieszających członków zarządu Nowej Lewicy – oświadczyła grupa ponad dwudziestu polityków Nowej Lewicy. Podkreślili, że dążą do kompromisu i odwołują zapowiadane na 31 lipca posiedzenie Rady Krajowej.

W połowie lipca lider Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty zawiesił ośmioro polityków będących członkami zarządu jego ugrupowania. Później – po posiedzeniu zarządu – ogłosił, że przyjęto uchwałę o powołaniu dwóch frakcji – Sojuszu Lewicy Demokratycznej i frakcji Wiosna oraz że zarząd utrzymał jego decyzje ws. polityków.

Zawieszeni sprzeciwiali się powołaniu w partii tylko dwóch frakcji. Na późniejszej konferencji prasowej oświadczyli, że decyzje w tej sprawie są nielegalne. Zapowiedzieli odwołanie do sądu partyjnego i zażądali od Czarzastego zwołania Rady Krajowej na 31 lipca.

W oświadczeniu do którego dotarła PAP 23 działaczy nowej Lewicy, wśród których są też politycy zawieszeni w prawach członka partii, napisano, że “członkowie Nowej Lewicy dążą do osiągnięcia kompromisu w sprawie ostatnich wydarzeń i najbliższej przyszłości ugrupowania”.

“Oczekujemy od przewodniczącego Nowej Lewicy, Włodzimierza Czarzastego, że do dnia 6 sierpnia 2021 r. zostaną uchylone wszystkie decyzje (podjęte 5 i 17 lipca) zawieszające członków zarządu Nowej Lewicy. Tym samym zostają im przywrócone wszystkie partyjne funkcje. W tej sytuacji odwołujemy zapowiadaną na 31 lipca Rada Krajowa partii” – ogłosili.

Przekazali, że “dalsze decyzje, w tym ocena działania kierownictwa partii oraz wybór nowych władz, będą miały miejsce podczas Kongresu Nowej Lewicy 9 października 2021 roku”. (PAP)

autor: Karol Kostrzewa

Źródło: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/grupa-polityk%c3%b3w-nowej-lewicy-d%c4%85%c5%bcymy-do-kompromisu-oczekuje-uchylenia-decyzji-o-zawieszeniu/ar-AAMJJLN?li=BBr5KbO

Przewiń do góry