Drogie paliwo? Nie dla wszystkich. Media: Rząd ma własną stację paliw. Jest taniej.

W Warszawie jest stacja benzynowa, na której ceny są niższe nawet o 10 groszy. Problem w tym, że nie zatankuje na niej zwykły Kowalski, a jedynie służbowe samochody rządu. Eksperci przypominają, że dla przeciętnego konsumenta ceny benzyny, oleju i gazu mogą wciąż rosnąć.

Na wielu stacjach paliw cena benzyny bezołowiowej Pb95 przekroczyła już 6 zł za litr, znacznie więcej kosztuje benzyna 98-oktanowa. W samej stolicy jest jednak stacja, na której zatankować można znacznie taniej. O ile jest się członkiem rządu.

Rządowa stacja a na niej tanie paliwo. Znamy adres

Jak ustalił “Fakt” tania stacja w stolicy należy do Centrum Obsługi Administracji Rządowej! Przy ul. Powsińskiej zatankować można zwykłą benzynę i olej napędowy za 5,87 zł. “To 3-10 groszy mniej niż na komercyjnych stacjach w innych częściach Polski” – wylicza dziennik. 

Zdaniem Jakuba Boguckiego, ekspertu e-petrolu, “to cena poniżej przeciętnej”. – Już w tym tygodniu może okazać się wyjątkowo atrakcyjna dla kierowców, bo ceny rosną – dodaje. 

Jeśli cena ropy dalej będzie rosnąć, zapłacimy 7-7,50 zł za litr

Przeciętni Polacy powinni się przygotować na ceny znacznie wyższe od obecnych. – Jeśli polska waluta się nie umocni i za dolara będziemy płacić w okolicy 4 zł, a cena ropy dalej będzie rosnąć i dojdzie do poziomu 120 dolarów za baryłkę, to za paliwa w Polsce będziemy płacić 7-7,50 zł za litr – skomentował w rozmowie z TVN Dawid Czopek z Polaris FIZ. 

Według Urszuli Cieślak, duża część cen niższych niż ta wartość to efekt rezygnacji z części marży detalicznej. – Poziom cen ropy i paliw będzie w okresie najbliższych tygodni zależał od sytuacji popytowo-podażowej, zwłaszcza w segmencie paliw opałowych. Jeśli ceny ropy Brent wzrosną w okolice 90 dolarów za baryłkę, a złoty nie umocni się wobec dolara, musimy liczyć się ze wzrostem cen w okolice 6,20 złotego za litr lub powyżej – tłumaczyła branżowa ekspertka. 

– Lepiej nie przyzwyczajać się do 6 złotych, tylko liczyć się z możliwością pojawienia się 7 zł za litr – twierdzi z kolei Wojciech Jakóbik, ekspert ds. paliw.

Źródło: https://next.gazeta.pl/next/7,151003,27704545,drogie-paliwo-nie-dla-wszystkich-media-rzad-ma-wlasna-stacje.html#s=BoxOpMT

Przewiń do góry