Afganistan: Syn wodza Massouda wzywa do oporu przeciwko talibom

Ahmad Massoud zaprasza Afgańczyków, by przyłączyli się do niego w prowincji Pandżchir i walczyli z talibami.

“Stoimy sami. Nigdy się nie poddamy” – ostrzega Ahmad Massoud. Syn komendanta Massouda wzywa do oporu przeciwko talibom w Afganistanie, w liście opublikowanym w L’Express i La Règle du jeu, magazynie kierowanym przez Bernarda-Henri Lévy’ego. “Tyrania triumfuje w Afganistanie. Głównodowodzący afgańskich sił oporu w Pendżabie ostrzega, że “zniewolenie przybiera na sile w hałasie i wściekłości”.

“Ohydna zemsta ma spaść na nasz zamęczony kraj. Kabul już jęczy. Nasza ojczyzna jest w kłopocie”.

Moi towarzysze broni i ja oddamy naszą krew, wraz ze wszystkimi wolnymi Afgańczykami, którzy odmawiają poddaństwa i których wzywam, aby dołączyli do mnie w naszym bastionie Pandżchir, który jest ostatnim wolnym regionem naszego umierającego kraju” – kontynuuje Ahmad Massoud. My, Afgańczycy, znajdujemy się w sytuacji, w jakiej była Europa w 1940 roku. Z wyjątkiem Pendżchiru, klęska jest całkowita, a duch współpracy z talibami zaczyna być wpajany pokonanym, którzy przegrali tę wojnę z własnej winy.

Afganistan znalazł się w poniedziałek w rękach talibów po upadku sił rządowych i ucieczce za granicę prezydenta Aszrafa Ghaniego. My, Afgańczycy, tak naprawdę nie przegraliśmy nawet bitwy, bo Kabul nie walczył” – powiedział syn dowódcy Massouda. Nasi bojownicy, starzy i młodzi mudżahedini, tutaj w Pendżchirze, chwycili za broń. Dołącz do nas, w duchu lub poprzez bezpośrednie wsparcie.”

Źródło: https://www.francetvinfo.fr/monde/afghanistan/afghanistan-le-fils-du-commandant-massoud-lance-un-appel-a-la-resistance-face-aux-talibans_4739165.html?fbclid=IwAR3TjTuLqemLPIMskO2ixeUrEU4f5lZIFfts7HQsvCqQa-niSRv4ZYY98gc

Przewiń do góry